محمدرضا پورمحمدی چهاردهمین استاندار آذربایجان‌شرقی شد.

به گزارش نبض سخن، در نشست امروز هیأت دولت با پیشهناد وزارت کشور استانداران جدید چهار استان آذربایجان‌شرقی ، خراسان‌جنوبی، خراسان‌شمالی و مازندران منصوب شدند که بر این اساس محمدرضا پورمحمدی به عنوان چهاردهمین استاندار آذربایجان شرقی تعیین شد.

محمدرضا پورمحمدی متولد ۱۳۳۷ در تبریز و استاد تمام دانشگاه تبریز است.
وی پس از اتمام دوران تحصیلی ابتدائی و متوسطه در سال ۱۳۵۶ وارد دانشگاه تبریز شد و دوره کارشناسی خود را در رشته جغرافیا و برنامه‌ریزی شهری در سال ۱۳۶۳ به پایان رساند و در سال ۱۳۶۵ با استفاده از بورس تحصیلی عازم کشور انگلستان شد و فوق لیسانس و دکترای خود را در رشته برنامه‌ریزی شهری در دانشگاه کاردیف (UWIST) اخذ کرد.

او پس از اتمام تحصیلات در سال ۱۳۶۹ به ایران برگشت و در دانشگاه تبریز شروع به کار کرد.
وی بین سال‌های ۱۳۷۰ تا ۱۳۸۱ در سمت‌های رئیس دانشکده علوم انسانی و اجتماعی، معاون دانشجویی و فرهنگی و معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه تبریز و از سال ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۴ در سمت رئیس این دانشگاه مشغول بود.
پورمحمدی در یک دوره دیگر نیز بین سال‌های ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۷، ریاست دانشگاه تبریز را بر عهده داشت.

استاندار جدید آذربایجان شرقی در نخستین پیام خود بعد از این انتصاب ضمن تشکر از حُسن ‌اعتماد ریاست محترم جمهور، هیات دولت و وزیر کشور و ابراز محبت و لطف همه‌ی مردم و مسئولان آورده است : ازخداوند متعال می خواهم که در ایفای هرچه بهتر وظایف این مسئولیت خطیر و خدمت به مردم فهیم و قدرشناس آذربابجان‌شرقی یاری ام کند و آنی مرا به حال خود رها نسازد.
دکتر پورمحمدی در این پیام همچنین درخواست کرده است از درج هر گونه پیام تبریک در مطبوعات و نصب بنر در سطح شهر و سایر اماکن خودداری شود.

 

 

 

اشتراک این خبر در :