نمایش خ .میم  با موضوع مقابله با خشونت علیه زنان در  تئاتر شهر تبریز  به روی صحنه رفت.

 

به گزارش نبض سخن،این نمایش به نویسندگی و کارگردانی میر میلاد مهدی زاده و تهیه کنندگی حامد بابایی تا ۱۹ آذر ماه از ساعت ۱۸ در ر سالن استاد صادقی  به روی صحنه خواهد رفت.

نویسنده  این نمایش در حاشیه اولین اجرای این تائر در نشست با خبرنگاران بابیان اینکه در این نمایش به دنبال آن هستیم که ارمغان آور پیام صلح و آرامش در جامعه باشیم گفت:چامعه ما با مشکل هویت دچار است و برخورد های حیوان گونه با زنان که به عنوان مادر،خواهر و دختر هویت دهنده آدمی هستند ناشی از این مشکل و آسیب است.

 مهدی زاده افزود:خ.میم داستانی است فرامرزی برای همه جاهایی است که خشونت علیه زنان وجود دارد.

او اصلی ترین مشکل تئاتر را کمبود تماشگر بیان کرد و گفت:ما بولتن کافی برای تبلیغ نمایش هایمان و جذب تماشاگر در شهر تبریز که اکنون با شهر مشهد در رقابت کسب مقام دوم بعد از تهران برای اجرای تئاتر است، نداریم. و اگر تماشاگر کافی برای تماشای اجراهای تئاتر باشد، من و امسال من می توانیم برای رفع نیاز اطلاعاتی تماشاگر به مطالعاتی بیشتری دست زده و کارهای قوی تری را تولید کنیم ،همچنین با آمدن تماشاگر می توانیم بودجه کافی برای سرمایه گذاری بیشتر و تامین امکانات بهتر و حرفه ای تر داشته باشیم.

کارگردان نمایش خ .میم یادآور شد:نمایش خ.میم در سی امین جشنواره تئاتر آذربایجان شرقی  مقام اول بازیگری، دوم نویسندگی و سوم کارگردانی را کسب کرده است.

بازیگر این نمایش نیز گفت:اولین مواجهه من با متن در حد یک طرح بود و موضوع متن من را به عنوان یک زن و خشونت هایی که در دنیا بر علیه زنان وجود دارد، جذب خود نمود  و متاسفانه در هر هر جنگی چه جنگ نرم چه جنگ سخت روی میدهد زنان تاوان جنگ ها رو می دهند.

کوثر صالحی با اشاره به نقش خود که نقش دختری نظامی را ایفا می کند افزود:این نقش از شخصیت من چه از لحاظ ظاهری چه شخصیتی خیلی دور است و من با صحبت کردن با خانم هایی که قربانی جنگ بودند و کمک گرفتن از سربازها و نظامیان توانستم با این نقش اخت پیدا کنم.

شاهین کاظم نژاد  دیگر بازیگر این نمایش هم گفت:زمختی که در این نقش وجود دارد بخاطر شرایطی است که آن دختر در آن پرایط رشد یافته و بزرگ شده است؛ اما باید توجه کرد که این دختر در این نقش نرمی هایی هم دارد و من خود به شخصه از بیرون این دختر را مثل یک دختر بچه می بینم  و حتی دادی که دختر در آخر می زند یک گریه یا یک ناراحتی نیست، بلکه نشان دهنده یک درد عمیق است.

خبرنگار:سمیه جودتی

اشتراک این خبر در :