رییس جدید پردیس های خودگران دانشگاه تبریز معرفی شد.

به گزارش  نبض سخن ؛با حکم  دکتر مجیدی رئیس دانشگاه تبریز دکتر  سید صمد حسینی به عنوان رییس جدید پردیس های خودگران دانشگاه تبریز منصوب شد.

دکتر سید صمد حسینی که تا کنون چندین مسئولیت اجرایی داشته استادیار دانشکده اقتصاد، مدیریت و بازرگانی دانشگاه تبریز و مدیرگروه سابق رشته مدیریت این دانشگاه بود.

رییس دانشگاه تبریز در آیین معارفه رییس جدید پردیس های خودگران دانشگاه تبریز با تاکید بر ضرورت بین المللی شدن دانشگاه تبریز گفت: بین المللی شدن به عنوان یک راهبرد اصلی و کلیدی در تمامی نظام های آموزش عالی جهان مورد توجه بوده و این نظام ها با بهره گیری از مکانیزم های مختلف در صدد تحقق این هدف هستند.

 مجیدی افزود: در این دوره کاری می خواهیم ضمن نگاهی متفاوت به ماموریت های محوله  به پردیس های خودگردان دانشگاه، با تدوین برنامه‌ جدید، روابط و همکاری‌های بین‌المللی و منطقه‌ای با سایر دانشگاه‌ها و مراکز علمی و تحقیقاتی بین‌المللی را سرعت بخشیم.

 او همچنین با  آرزوی علو درجات برای رئیس پیشین پردیس نیز گفت: مرحوم دکتر محمدرضا نیکجو  همکاری متعهد، متخصص و انقلابی بود که در هر مرحله و هر حوزه ای که دانشگاه به کمکش نیاز داشت بدون چشمداشت تقبل زحمت می نمود.

رئیس دانشگاه تبریز با اشاره به توانمندی های رئیس جدید پردیس های خودگردان تصریح کرد: دکتر سید صمد حسینی مسئولیت های مختلفی را از گذشته  در داخل و خارج دانشگاه عهده دار بوده و ضمن اینکه نیروی کاربلدی است دارای انرژی و پتانسیل بسیاری هم هست و انتظار داریم با حضور ایشان شاهد جهشی چشمگیر در این حوزه از دانشگاه تبریز باشیم.

رئیس جدید پردیس های خودگردان دانشگاه تبریز نیز در این مراسم ضمن تشکر از تمامی مدیران قبلی پردیس گفت: سعی خواهیم کرد با همکاری همه دانشگاهیان و با رویکردی جدید در راستای اعتلای نام پردیس بین المللی گام برداریم و آن را به جایگاه اصلی خود برسانیم.

حسینی افزود:  تشکیل و فعال سازی شورای راهبردی پردیس، جذب دانشجویان ایرانی شاغل در خارج کشور، تبادل نظر و تجربه با دانشگاه‌های خارجی در برنامه‌ها، ارتقای بهره‌وری و تسهیل تولید علم در صحنه جهانی و مشارکت در ارتقای رتبه علمی دانشگاه در سطح بین‌المللی را از برنامه های خود در این حوزه اعلام کرد.

از خانواده  دکتر محمد رضا نیکجو رییس پیشین پردیس های خودگردان دانشگاه تبریز  و رییس حراست دانشگاه تبریز تجلیل شد.

 

 

اشتراک این خبر در :