اولین دوره مسابقات رباتیک، ویژه دانش آموزان در تبریز برگزار خواهد شد.

برگزاری اولین دوره مسابقات رباتیک دانش آموزی در تبریزبه گزارش نبض سخن؛ دبیر برگزاری مسابقه تبریز کاپ با اشاره به اهمیت آموزش ساخت ربات به دانش آموزان گفت: شرکت کنندگان در این مسابقه، در بخش‌های مختلف از جمله ربات جنگجو، ربات آتش نشان، ربات فوتبالیست، ربات خدمتکار و مسیر یاب آزاد به رقابت خواهند پرداخت.
یزدانی افزود:در این مسابقات که ۱۵ الی ۱۷ مرداد ماه سالجاری در تبریز برگزار خواهد شد، تمامی دانش آموزان با رده‌ی سنی ۵ سال و بالاتر می‌توانند شرکت کنند.
وی بیان کرد: علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام می‌توانند به وبسایت tabrizrobot.ir مراجعه کرده و یا با شماره تلفن ۰۹۳۶۴۱۱۳۰۶۰ تماس حاصل کنند..
یزدانی هدف از برگزاری این مسابقات را ایجاد یک مسابقه برای رقابت سالم و آشنا کردن خانواده‌ها با مسابقات رباتیک و شناخت و پرورش استعداد‌ها و سوق دادن برای شرکت در المپیاد‌ها و مسابقات بین المللی و معرفی آن‌ها به بازار کار جهت توسعه صنعت کشورمان خواند.
دبیر برگزاری تبریز کاپ با اشاره به نقش علم رباتیک در جامعه مدرنیته امروز و نقش دانش آموزان امروز که آینده سازان فردا هستن با تلفیق این دو مقوله برای پیش برد اهداف جامعه پویا و بانشاط خاطر نشان کرد: شاید در این برهه زمانی انجام این مهم پررنگ بنظر نرسد، ولی در آینده‌ای نه چندان دور خواهیم دید که بخشی از زندگی همه افراد جامعه علم رباتیک و هوش مصنوعی خواهد بود.

 

 

اشتراک این خبر در :