معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت:فضای سبز کوه عینالی برغم تجربه دمای ۴۰ درجه تابستان و  منفی ۲۰ درجه در سال گذشته وضعیت مطلوبی دارد.
به گزارش نبض سخن، ایوب ایرانی فام در بازدید از تفرجگاه عینالی افزود:انتخاب گونه های مناسب در طرح جنگلکاری تفرجگاه عینالی بخصوص گلکاری های اخیر با شرایط اقلیمی و آب و هوایی منطقه، بصورت فنی و کارشناسی انتخاب و کاشته شده و وضعیت نگهداری از فضای سبز ایجاد شده قابل قبول  می باشد.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان کاشت درختان گز را در تفرجگاه عینالی معقول دانست و تاکید کرد: با در نظر گرفتن شرایط خاص عینالی و مشکل کم آبی کشور که در آینده جدی تر هم می شود استفاده از درختان گز که جزو گیاهان سازگار با شرایط کم آبی و مقاوم است، نشان از  تدبیر و مدیریت صحیح فضای سبز سازمان عون بن علی و جای تشکر و قدردانی دارد.
ایرانی فام با اشاره به توانمدی کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: در توسعه و بخصوص نگهداری فضای سبز عینالی ، این سازمان آماده همکاری همه جانبه و ارائه مشاوره در رشته های مختلف کشاورزی بخصوص شناسایی و مبارزه با آفات گیاهی می باشد و افتخار می کند در آبادانی و توسعه فضای سبز شهرمان در کنار تلاشگران سازمان عون بن علی سهمی داشته باشند.
وی در پایان با تقدیر از عملکرد مدیریت سازمان عون بن علی تصریح کرد: در کنار بحث توسعه و نگهداری فضای سبز، فعالیت های اخیر در اجرای پروژه های تفریحی ورزشی و برنامه های متنوع فرهنگی که برای پر کردن اوقات فراغت شهروندان فهیم و گردشگران عزیز انجام می گیرد ستودنی است
اشتراک این خبر در :