شانزدهمین دوره مسابقات ملی بتن ایران به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی تبریز برگزار شد.

مدیر برگزاری مسابقات ملی بتن گفت: در این دوره از مسابقه ۳۰۳ دانشجو در قالب ۱۰۱ تیم از ۳۸ دانشگاه کشور در ۴ رشته سازه محافظ تخم مرغ EPD ،بتن پرمقاومت ،تیر سبک خمشی و بتن سبک به رقابت با یکدیگر پرداختند.
دکتر یوسف زندی با بیان اینکه بتن برزگترین فرآورده مورد نیاز عمران است افزود:در دنیا بیش از ۳۰۰ نوع بتن تولید می شود در حالی که در کشور ما تنها ۱۲ نوع بتن تولید می شود و باید با حمایت از پژوهشگران در بخش هایی مانند نانو بتن،بتن خود تراکم،بتن پیش تنیده و بتن پس تنیده شاهد تحولات چشمگیر عملی باشیم.
شهردار کلانشهر تبریز در آیین افتتاح این مسابقه گفت:متاسفانه برغم وجود تکنولوژی های نوین در علم عمران سیستم های سازه ای شامل پل ها و دیگر ابنیه در شهرهای کشور با تکنولوژی۳۰ سال قبل اجرا می شود که موجب خسارت های بعدی زیادی می شود.
شهین باهر افزود: در ژاپن از ۲۵ سال پیش از جداگرهای لرزه ای در ساخت ساختمان ها استفاده می شود در حالی که یک ساختمان نیز به این شیوه در تبریز ساخته نشده است و شهرداری بدنبال آن است که با حمایت از تکنولوژی های جدید موجب پیشرفت و آبادانی و نیز کاهش هزینه ها و خسارت ها در شهر لرزه خیز تبریز شود.
تدین رئیس هیئت مدیره انجمن بتن ایران (ICI) نیز هدف از برگزاری این مسابقه را ارتقا دانش تکنولوژی بتن در بین دانش جویان بیان کرد که آن نیز موجب سطح علمی و اجرایی ساخت سازه ها در کشور بهبود یابد.

اشتراک این خبر در :