تصمیم باشگاه تراکتور با واکنش منفی هواداران مواجه شد
تصمیم باشگاه تراکتور با واکنش منفی هواداران مواجه شد

باشگاه فرهنگی، ورزشی و اقتصادی تراکتور تبریز در اقدامی عجیب و بی سابقه در جهان فوتبال، از حضور در مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا انصراف داد که این تصمیم با واکنش‌های منفی هواداران این تیم مواجه شد.

به گزارش نبض، سخن، این اقدام باشگاه تراکتور با واکنش گسترده هواداران میلیونی مواجه شده است و آنها در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی با انتقاد از نحوه مدیریت باشگاه خواستار پاسخگویی مدیران نسبت به این اقدام تحقیرآمیز شده اند.

هواداران تراکتور معتقدند انصراف تراکتور از مقابله با تیم النصر عربستان در حقیقت توهین به کل ورزش جمهوری اسلامی ایران و اقدامی بر خلاف مصالح و منافع ملی است.

در همین رابطه تعدادی از پیشکسوتان و کارشناسان فوتبال تبریز در ارسال پیام های مختلفی در فضای مجازی، این اقدام باشگاه تراکتور تبریز را توهین آشکار به قدمت چندین ساله این تیم پرهوادار و نیز زیر سئوال بردن فوتبال آذربایجان طی دهه های گذشته عنوان کردند و خواستار برخورد شدید مسئولان ورزشی و سیاسی استان با سران باشگاه شدند.

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی در این زمینه با بیان اینکه تراکتور یک تیم عادی نیست و به این راحتی نیست یک ساعته برایش تصمیم گرفته شود، گفت: ما در استان سریع  وارد عمل می شویم و تصمیم مهمی گرفته خواهد شد.

ایوب بهتاج اظهار داشت: انصراف تراکتور از لیگ قهرمانان آسیا به نفع مملکت و بزرگی فوتبال ایران در آسیا نیست و از فدراسیون و وزارت ورزش درخواست داریم کمک کنند مشکلات این تیم برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا حل شود.

باشگاه تراکتور تبریز که طی روزهای اخیر با چالش های عدیده ای مواجه بوده است، طی نامه ای به دبیرکل فدراسیون فوتبال، اعلام کرده است: با توجه به تعداد بازیکنان باقی مانده در لیست اعلامی به AFC که به حدنصاب قانونی نمی‌رسد، باشگاه تراکتور طی این نامه خواستار تعویق دیدار مقابل النصر و یا موافقت با انصراف این باشگاه از ادامه لیگ قهرمانان آسیا شده است.

در این نامه آمده است: با توجه به اینکه از بین ۱۸ بازیکن حاضر در لیست آسیایی، سه بازیکن به نام‌های محمد عباس‌زاده، علی فتحی و سید محمد خرم الحسینی مصدوم هستند و پیمان بابایی نیز به دلیل محرومیت نمی‌تواند تراکتور را در دیدار مقابل النصر همراهی کند و نیز تست کرونای ۲ نفر از بازیکنان نیز امروز مثبت اعلام شد و صیاد کوکبی نیز قرارداد خود را فسخ کرده است، توان حضور در این مسابقه را نداریم.

  • منبع خبر : ایرنا