نیروی انتظامی مظهر عدالت و مبارزه با قانون گریزی
نیروی انتظامی مظهر عدالت و مبارزه با قانون گریزی

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی نیروی انتظامی را مظهر عدالت، مبارزه با قانون گریزی و تجاوز به حقوق دیگران دانست.

به گزارش نبض سخن، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم امروز به مناسبت هفته نیروی انتظامی در دیدار فرماندهان رسته های مختلف این نیرو در استان گفت: سازمان پلیس در تمامی کشورهای جهان در فرآیند تامین امنیت و مبارزه با تهدیدات آن نقش ایفا میکند.
امام جمعه تبریز اضافه کرد: این نیرو که محبوب مردم است به مثابه یکی از نهادهای مهم و بنیادین اجتماعی دارای وظایف و ماموریت ها در فرآیند امنیت و مراقبت از آن را دارد و به همین دلیل نیروی انتظامی مظهر عدالت و مبارزه با قانون گریزی است.

وی با اشاره به ایفای نقش پلیس در عرصه های مختلف و حوادث غیر مترقبه و سوانح گفت: براساس اسناد بالا دستی و از دیدگاه الگوی توسعه پایدار و چشم انداز آن ماهیتی چند بعدی دارد و شرایط تحقق آن هم چند بعدی خواهد بود در این میان وجود امنیت از جایگاه و ویژگی خاص برخوردار است.
حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم ادامه داد: جامعه ایمن امروزه خواست تمامی آحاد مردم است و امنیت رفیع ترین ارزش در جامعه به حساب می آید.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان اینکه امنیت شرط لازم برای توسعه پایدار است و توسعه پایدار زمینه ساز امنیت است تاکید کرد: امنیت را باید کالایی بدانیم که سرمایه گذاری در هر مقطعی برای آن قابل توجیه است.

وی خاطرنشان کرد: برقراری امنیت لازمه هر جامعه ای است که دولت ها وظیفه تامین آن را بر عهده دارند و مردم هم امنیت فیزیکی و رفاه اقتصادی و اجتماعی را از نهادهای سیاسی جامعه مطالبه میکنند.

وی با بیان اینکه نیروهای مسلح کشورمان به ویژه نیروی انتظامی در برقراری و تامین امنیت پایدار تا پای جان ایستاده اند افزود: امنیت و آرامش کنونی در سایه تلاش های شبانه روزی این سبز پوشان فراهم شده است که باید قدر آن را بدانیم.

سردار عبدی فرمانده انتظامی آذربایجان شرقی هم در این دیدار گفت: استان جزو استان‌ های امن کشور است و خوشبختانه سطح وقوع جرایم در استان به نسبت جمعیت بسیار پایین است.

  • منبع خبر : خبرگزاری صداوسیما