کارگاه آموزشی طرح ملی فهما در مرند برگزار شد
کارگاه آموزشی طرح ملی فهما در مرند برگزار شد

مرند – کارگاه آموزشی طرح ملی فهما امروز با حضور مسئولین کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد، در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مرند برگزار شد. به گزارش خبرنگار مهر، کارگاه آموزشی طرح ملی فهما با حضور مسئولین کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد، در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مرند برگزار شد. رئیس اداره فرهنگ […]

مرند – کارگاه آموزشی طرح ملی فهما امروز با حضور مسئولین کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد، در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مرند برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، کارگاه آموزشی طرح ملی فهما با حضور مسئولین کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد، در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مرند برگزار شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مرند در این کارگاه، با اشاره به اهمیت فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی محله محور از سوی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گفت: سیاست ایجاد کانون‌های فرهنگی و هنری در سطح کشور، کاری بسیار ارزشمند بود که باعث شد پتانسیل‌های موجود در این بخش از دور افتاده‌ترین روستا تا مرکزی ترین محلات شهری شناسایی شده و برای ارائه برنامه‌های فرهنگی و هنری آنها عرصه و زمینه فراهم شود.

مهران فرجی در ادامه با تقدیر از دلسوزی‌ها و فعالیت‌های صادقانه کانون‌ها افزود: امروزه کار فرهنگی یک کار جهادی است و با وجود هجمه گسترده دشمن در این زمینه، مسئولیت اهالی و فعالین مسجدی سخت‌تر و دوچندان می‌شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مرند با بیان اینکه شهرستان مرند با دارا بودن بیش از ۱۲۵ کانون، بعد از تبریز دارای بیشترین کانون فعال در سطح استان آذربایجان شرقی است، از مدیران مسئول کانون‌ها خواست تا با ارائه برنامه‌های خلاقانه و ایجاد تعامل میان روحانی، مسئول پایگاه و جوانان و نوجوانان، در تقویت برنامه‌های فرهنگی مساجد اهتمام بیشتری داشته و در ثبت اقدامات و آمار خود در سامانه بچه‌های مساجد پیش قدم باشند.

در ادامه این کارگاه معاون توسعه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان آذربایجان شرقی با اشاره به اهمیت فعالیت‌های کانون‌های فرهنگی هنری در سراسر کشور، به حمایت‌ها و سیاست‌های جدید از سوی ستاد عالی اشاره کرد و در ادامه به مباحث و موضوعات پیرامون آموزش طرح ملی فهما پرداخت.

گفتنی است، طرح ملی «فهما» به منظور ثبت فعالیت کانون‌ها، شناسایی افراد فعال و توانمند کانون‌ها و همچنین تشویق و تقدیر از فعالین نمونه در کانون‌های فرهنگی هنری مساجد بوده و در این سامانه این امکان وجود دارد که استان‌ها موقعیت فعالیت و درصد رشد فعالیت خود را به نسبت سایر استان‌ها رصد کنند تا ضعف‌ها و کاستی‌های فعالیت خود را برطرف و رقابتی سالم در میان استان‌ها برای انجام امور فرهنگی هنری در مساجد ایجاد شود.