آلودگی هوا باعث کاهش تراکم مواد معدنی در استخوان‌ها
آلودگی هوا باعث کاهش تراکم مواد معدنی در استخوان‌ها

نتایج مطالعات جدید نشان داد که قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا با کاهش سلامت استخوان‌‌ها در ارتباط است و باعث کاهش تراکم مواد معدنی در توده استخوانی می‌شود. – اخبار اجتماعی – به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران پویا؛ برخی از تأثیرات آلودگی هوا بر سلامتی به خوبی اثبات شده است، سرطان […]

نتایج مطالعات جدید نشان داد که قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا با کاهش سلامت استخوان‌‌ها در ارتباط است و باعث کاهش تراکم مواد معدنی در توده استخوانی می‌شود.

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران پویا؛ برخی از تأثیرات آلودگی هوا بر سلامتی به خوبی اثبات شده است، سرطان ریه، سکته مغزی و بیماری‌‌های تنفسی از شایع‌‌ترین اثرات آلودگی هوا بر سلامت هستند.

محققان اخیراً طی مطالعاتی تحت نظر انستیتوی بهداشت جهانی بارسلونا در هند، به ارتباط بین آلودگی هوا و کاهش سلامت استخوان‌‌ها پی برده‌اند.

در این مطالعه، به بررسی ارتباط آلودگی هوا و سلامت استخوان‌‌های ستون فقرات و لگن در ۳۷۰۰ نفر از ساکنین مناطق جنوبی هندوستان پرداخته شد و نتایج نشان داد که قرار گرفتن در معرض آلودگی هوای محیط، به‌‌ویژه نانوذرات، با کاهش تراکم مواد معدنی در توده استخوانی همراه است.

در این تحقیق مشخص شد که افراد این منطقه به‌‌طور میانگین، سالانه در معرض ۳۲٫۸ میکروگرم بر مترمکعب از ذرات PM2.5 قرار می‌‌گیرند که این میزان، بسیار بالاتر از حد مجاز تعیین‌‌شده توسط سازمان بهداشت جهانی (۱۰ میکروگرم بر متر مکعب) است.

در نتایج حاصل از این تحقیق تاکیده شده که "استنشاق ذرات آلاینده هوا می‌‌تواند منجر به از دست دادن توده استخوان در اثر استرس اکسیداتیو و التهاب ناشی از آلودگی هوا شود."

۳ توصیه کلیدی درباره پوکی استخوان"پوکی استخوان" خود را با این ۱۵ دستورالعمل ساده درمان کنید!"پوکی استخوان" سومین عامل مرگ‌ومیر در دنیا!انتهای پیام/