آلودگی هوا برخی مدارس آذربایجان شرقی را تعطیل کرد
آلودگی هوا برخی مدارس آذربایجان شرقی را تعطیل کرد

آلودگی هوا برخی مدارس آذربایجان شرقی را تعطیل کرد برخی مدارس استان آذربایجان شرقی با تصمیم مدیریت بحران استانداری، فردا تعطیل است. – اخبار استانها – به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، با تصویب مدیریت بحران استان آذربایجان شرقی به علت افزایش آلایندگی هوا مدارس تبریز، خسروشاه، اسکو و سهند در تمامی مقاطع صبح و […]

آلودگی هوا برخی مدارس آذربایجان شرقی را تعطیل کرد

برخی مدارس استان آذربایجان شرقی با تصمیم مدیریت بحران استانداری، فردا تعطیل است.

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، با تصویب مدیریت بحران استان آذربایجان شرقی به علت افزایش آلایندگی هوا مدارس تبریز، خسروشاه، اسکو و سهند در تمامی مقاطع صبح و ظهر فردا دوشنبه تعطیل اعلام شد.

در جلسه مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی طبق بررسی های کارشناسی صورت گرفته شهرهای تبریز، خسروشاه، اسکو و سهند با افزایش آلایندگی هوا و آلودگی مواجه شده اند.

راهکار جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان برای کاهش آلودگی هوا و جانباختگان موتورسیکلتاستاندار اصفهان: کارگروه اضطرار، آلودگی هوا را در حد تعطیلی مدارس ندانستآلودگی هوای تهران تشدید شد

با توجه به گزارش کمیته محیط زیست استان، شاخص های کیفیت هوا نشان دهنده افزایش میزان غلظت آلاینده های جوّی در چهار شهر تبریز، خسروشاه، اسکو و سهند است.

گفتنی است شاخص کیفی هوا (AQI) یا شاخص آلودگی هوا (PSI) نیز معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن‌دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲٫۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف هستند، تبدیل به یک عدد بدون واحد کرده و وضعیت آلودگی هوا را سطوح مختلف نمایش می‌دهد.

بر‌اساس شاخص آلودگی هوا، این شاخص از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم، ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

انتهای پیام/۱۱۵/ش