اداره اوقاف و امور خیریه باید راهبر موسسات و دستگاه های فرهنگی باشد
اداره اوقاف و امور خیریه باید راهبر موسسات و دستگاه های فرهنگی باشد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی در نشست تخصصی با کارشناسان فرهنگی استان با تقدیر از عملکرد آن ها گفت: کارکنان این حوزه سرمایه‌های ارزشمندی هستند که با همدلی و انسجام ویژه‌ای، می‌توانند منشأ اثرات بسیارمفیدی شوند.

حجت الاسلام دکتر شهاب الدین حسینی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درمورد فرهنگ و کار فرهنگی افزود: معظم له به جهت اهمیت این موضوع فرمودند حاظرم جانم را فدای آن کنم که به تبع این موضوع، سازمان اوقاف و امور خیریه با بیش از ۸۰۰ نوع نیت فرهنگی در کشور مستلزم تاثیرگذاری در این حوزه بسیار مهم و حیاتی است.

وی ادامه داد: خروجی تمام تلاش ها باید بحث فرهنگی واجرای امینانه به نیات واقفین خیراندیش باشد.

مدیرکل اوقاف وامورخیریه آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: این اداره کل با توجه به وظیفه ذاتی خودش باید راهبروهمراه سایرموسسات و دستگاه های فرهنگی باشد.

حسینی افزود: در حوزه فرهنگی ما رقیب دستگاه های فرهنگی نیستیم بلکه رفیق آن ها هستیم و با مشارکت و هم افزایی با آن ها و افراد خیّر می توانیم کارهای بزرگی را انجام دهیم.

مدیرکل اوقاف وامورخیریه آذربایجان شرقی همچنین گفت: در عصر سرماخوردگی بشر که ازهمه جا هجمه بر فرهنگ ما وارد می شود با دغدغه مندی می توانیم در جامعه به نحو احسن در بخش های مختلف تاثیرگذار باشیم.

وی درپایان خاطرنشان کرد: باید بدانیم این مسئولیت بزرگی که برگردن ماست ادامه راه شهدا است که با همدلی و درکنارهم بودن می توانیم دراجرای نیات واقفین، وهمچنین درکارهای فرهنگی با حل مشکلات پیش رو کارهای خوب و بهتری را انجام بدهیم تا شاهد تاثیر گذاری شگرف آن در جامعه باشیم .