دنده خلاص تراکتوربه راننده ترک تبارش
دنده خلاص تراکتوربه راننده ترک تبارش

جدایی از تراکتور، سریع ترین جدایی دنیزلی از تیم های تحت هدایتش است او در تیم هایش حداقل ۱۶ بازی را به عنوان مربی سپری می‌کرد ،اما این بار ،تنها 13مرتبه روی نیمکت تراکتور نشست.

 

تراکتور دنیزلی حرفی برا گفتن نداشت

تراکتورِ دنیزلی در بازی های گذشته  موقعیت های بسیاری را از دست دادند و با ارائه نمایشی بی نظم  و بدون سبک خاصی باعث ناراحتی هواداران شدند

دنیزلی که در نشست خبری بعد از بازی با تیم شاهین شهرداری بوشهر آشفته به نظر می‌رسید، انتخاب ترکیب خود را اشتباه دانست و انتقاداتی را به بازیکنان انجام داد.

اما به هر حال، این اتفاقی است که  روی  داده و مصطفی پاشای ترک تبار ۶۹ ساله، از هدایت  پرشورها  کنار رفته است البته تیم تراکتور، دو بازی معوقه هم درلیگ برتر فوتبال دارد که، شاید در صورت برگزاری آن ها، اوضاع به شکلی دیگر پیش می‌رفت.

حالا هواداران پرشورتراکتور، منتظرند تا نهمین سرمربی خود در چهار سال اخیر را سریعتر بشناسند. در این چندسال، رسول خطیبی، تونی اولیویرا، امیر قلعه نویی، یحیی گل محمدی، ارطغرل ساغلام، جان توشاک، محمد تقوی، ژرژ لیکنز و مصطفی دنیزلی روی نیمکت تراکتور نشستند. اگرچه در این سال ها، بیشتر مربیان خارجی به تبریز  آمده اند واین راهم بایدگفت که ، سلیقه ومذاق مالک متمول تراکتور هم به این سمت بیشترگرایش دارد، اما مشخص نیست که پس از تجربه نه چندان خوب با لیکنز، توشاک و دنیزلی، انتخاب بعدی او ،همچنان با نامهای بزرگ و با تجربه خواهد بود یانه !؟

گفتنی است، با توجه به دوهفته مانده به نیم فصل نخست لیگ برتر فوتبال، طبق اعلام باشگاه تراکتور، میریت فنی تیم به مربی بومی خود احد شیخ لاری که قبلا نیز سرمربی تراکتوربود سپرده شده است ( تیم تراکتوردرجدول رده بندی با ۱۸امتیازهشتم است).

مروری کوتاه  برگذشته دنیزلی درایران

یکی از نکات قابل توجه تیم فوتبال پاس در زمان دنیزلی فوتبال زیبایی بود که این تیم انجام می داد. همین امر هم سبب شد تا مسئولان وقت پرسپولیس در سال  ۱۳۸۵ به سراغ او بروند تا هدایت تیم شان را به این مربی ترک تبار بسپارند، که با دنیزلی نتوانستن به جام قهرمانی برسند.

این مربی  در ۳۰ مسابقه هدایت پرسپولیس را برعهده داشت  که ۱۴ برد، ۱۱ تساوی و ۵ شکست را تجربه کرد و در نهایت بدون قهرمانی از ایران رفت.

 او چند سال در ترکیه، مربیگری کرد تا بار دیگر در نیم فصل سال ۱۳۹۰ و زمانی که پرسپولیس به بحران رفته بود، گزینه اصلی سرخ ها شود و با قراردادی یکسال و نیمه هدایت این تیم را برعهده بگیرد.

دنیزلی تا پایان فصل در پرسپولیس حضور داشت و در مجموع ۲۴ مسابقه ۸ برد، ۷ تساوی و ۹ شکست را به دست آورد و در تیر ماه ۱۳۹۱ به بهانه مشکلات خانوادگی از سمتش استعفا کرد.

با توجه به جدول رده بندی و فشردگی رقابتها، باید منتظرماند و دید که درروزهای آینده، راننده جدید تراکتوری که روغن سوزشده وهمچنان درسربالایی ها، نیازمند حمل کننده و بوکسور است، چه کسی خواهد بود، مسئولیت سنگینی که خواهان  قهرمانی درلیگ برتر و یا جام حذفی فوتبال است …

یادداشت – محرم محمدیان