سید پا طلایی / قهرمان ایران و جهانی
سید پا طلایی / قهرمان ایران و جهانی

میرهاشم حسینی ،متولد سال ۱۳۷۷ در میانه آذربایجان شرقی است که ابتدا در در وزن کمتر از ۶۳ کیلوگرم( وزن سوم )مسابقه می‌داد. 
او در بازی پایانی مسابقات جهانی تکواندو ۲۰۱۷ در وزن کمتر از ۶۳ کیلوگرم برابر ژائو شوای مغلوب شد و مدال نقره را به دست آورد. 
میر هاشم حسینی در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا با شکست حریف چینی خود، وبا گرفتن انتقام دوره قبل ،موفق به کسب مدال طلا شد. 

۴ماه قبل  خبرخیلی کوتاه بوداما ….!؟ 

یک شانس مدال تکواندوی ایران از دست رفت! 
با ادامه کارشکنی سفارت انگلیس برای صدور روادید تکواندوکاران کشورمان به منظور شرکت در مسابقات قهرمانی جهان، میرهاشم حسینی هوگوپوش پرافتخار ایران حضور در این رویداد بزرگ را از دست داد. 
بیست و چهارمین دوره مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۹ منچستر در حالی آغاز شد که تاکنون ویزای میرهاشم حسینی و عرفان ناظمی از سوی کشور میزبان صادر نشده است. 
رقابت‌های اوزان ۵۴- و ۶۸- کیلوگرم در مسابقات قهرمانی جهان فردا (پنجشنبه – ۲۶ اردیبهشت‌) برگزار خواهد شد و میرهاشم حسینی یکی از نمایندگان تکواندو کشورمان در این روز بود؛ سید ، باید امروز (چهارشنبه – ۲۵ اردیبهشت‌) وزن‌کشی خود را انجام دهد؛ متاسفانه تنها ویزای آرمین هادی پور روز گذشته صادر شد که آرمین صبح امروز راهی منچستر شد اما میرهاشم حسینی هوگوپوش شایسته و توانمند کشورمان با کارشکنی سفارت میزبان حضور در این رویداد مهم را از دست داد. 
بیست و چهارمین دوره مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۹ از (چهارشنبه – ۲۵ اردیبهشت‌) با حضور ۹۷۵ تکواندوکار از ۱۵۰ کشور به میزبانی “منچستر” انگلیس آغاز می‌شود و به مدت ۵ روز ادامه خواهد داشت. 

سید پاطلایی ما ،درحالی که ویزایش از سوی دولت خبیث انگلیس صادرنشد 
وبه این علت بیسارناراحت بود ،درگفتگو با خبرگزاری ها ورسانه ملی ،ازکناره گیری خود خبرداد؟! 
میرهاشم حسینی تکواندوکار تیم ملی کشورمان که امروز به دلیل صادر نشدن روادید از سوی انگلیسی‌ها شانس حضور در رقابتهای جهانی را از دست داد به خبرنگار مهر(۲۵/۲/۹۸) گفت: من رنکینگ ۱۰ المپیکی را دارم و نزدیکی در جدول به رقیب انگلیسی و با توجه به اینکه چند بار او را شکست داده بودم، باعث شد تا انگلیسی‌ها برای من روادید صادر نکنند. 
وی افزود: با این کارها می‌خواهند مدال کسب کنند، شاید برای آنها ارزش داشته باشد، ولی واقعاً کار صحیحی نیست، ماه‌ها برای حضور در رقابتهای جهانی شبانه روز تلاش کرده بودم و این حق من نبود. 
تکواندوکار ملی پوش کشورمان همچنین افزود: این مسابقات ۱۲۰ امتیاز در مسیر کسب سهمیه داشت و شاید نرفتن به منچستر باعث از دست دادن سهمیه المپیک باشد. در واقع المپیک برای من دست نیافتنی شد و کار خلی برای سخت و دشوار شد. 
حسینی در پایان گفت: انگیزه‌های خود را از دست داده‌ام، شاید دیگر تکواندو کار نکنم. به دنبال کار دیگری بروم. 
اما با حمایت فدراسیون وبزرگان وهمچنین مردم وعلاقه مندان وی ،سیدپاطلایی ،ناامیدنشدوازگفته خود ،عقب نشست وبه تمریناتش، با اقتداروبا انگیزه بالا ، ادامه اداد. ۹۸/۳/۱۸

تکواندو گرندپری – ایتالیا، میرهاشم حسینی به نشان طلا دست یافت. 
عضو تیم ملی تکواندو کشورمان در مبارزه پایانی یکی از بهترین تکواندوکاران سالهای اخیر جهان را شکست داد و به نشان طلا دست پیدا کرد. 
در پایان روز نخستین روز از رقابتهای گرندپری تکواندو در ایتالیا تیم ملی کشورمان توسط میرهاشم حسینی به نشان طلا دست پیدا کرد. وی در مبارزه نهایی به مصاف «دای هون لی» نفر یک رنکینگ جهانی، دارنده نقره و برنز المپیک و سه طلا و یک برنز جهان به برتری ۱۳ بر ۱۱ دست یافت و روی سکوی نخست ایستاد. 
میرهاشم حسینی در وزن ۶۸- کیلوگرم پس از برتری ۲۸ بر ۵ مقابل «سوهون کیم» از آمریکا، ۱۱ بر ۱۰ برابر «ادیوال پونتس» از برزیل، و ۲۷ بر ۷ در پیکار با «لوره برسیس» از کرواسی راهی دیدار نیمه نهایی شد و در این مرحله هم «شوای ژائو» از چین با مدال‌های طلای جهان و المپیک را ۱۷ بر ۷ از پیش رو برداشت و به دیدار نهایی راه پیدا کرد. 
این دوره از مسابقات با حضور ۲۵۶ تکواندوکار از ۶۰ کشور امروز آغاز شده و تا روز یکشنبه ادامه خواهد داشت. 
طلایی های میرهاشم باز ادامه داشت . 
میرهاشم حسینی این بار در ایتالیا  (۹۸/۴/۱۸ ) قهرمان تکواندوی دانشجویان جهان شد. 
نماینده وزن ۶۸- کیلوگرم ایران با برتری قاطعانه مقابل همه رقبای خود به مدال طلای سی‌امین دوره یونیورسیاد دانشجویان جهان رسید. 
در ادامه رقابت‌های روز نخست تکواندو یونیورسیاد دانشجویان جهان در ناپل ایتالیا، میرهاشم حسینی در وزن ۶۸ کیلوگرم پس از استراحت در دور اول برابر نماینده مغولستان با نتیجه ۳۰ بر ۸ و در پایان راند دوم به برتری رسید. وی در دومین مبارزه نیز ۲۵ بر ۱۱ حریفی از چین تایپه را شکست داد و راهی یک چهارم نهایی شد و در این مرحله نیز برابر دنی آندرون از کرواسی قاطعانه و با نتیجه ۲۹ بر ۴ در پایان راند دوم مبارزه به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد. 
حسینی در مبارزه نیمه نهایی نیز مقابل حریف خود از کره جنوبی ۳۳ بر ۱۷ به برتری قاطع رسید و راهی فینال شد و در دیدار نهایی نیز حریفش محمد کتبی از بلژیک را با نتیجه قاطع ۲۰ بر ۳ شکست داد و مقتدرانه سومین طلای کاروان ایران در این رقابت‌ها را از آن خود کرد. 
میرهاشم حسینی ،عزمش را جزم کرده وبه امیدخدا وتلاشهای شبانه روزی خودش ،به آرزوی بزرگش که همانا رقابتهای المپیک است نزدیکترشده است. ۹۸/۶/۲۲

گرندپری ۲۰۱۹ژاپن 
تکواندوکار ملی پوش استان موفق شد با غلبه بر همه رقبای خود ،دومین مدال طلای گرندپری در سال ۲۰۱۹ را به نام خود ثبت کند تا یک قدم به کسب سهمیه المپیک نزدیک‌تر شود. 
مرحله دوم مسابقات گرندپری در سال ۲۰۱۹ با حضور ۳۲ تکواندوکار برتر جهان در هر ۴ وزن المپیکی مردان و زنان در “چیبا” ژاپن آغاز و به مدت ۳ روز ادامه دارد. 
در نخستین روز این رقابت‌ها، مبارزات اوزان ۶۸- کیلوگرم مردان ،میرهاشم حسینی با از پیش رو برداشتن حریفان خود توانست بر سکوی قهرمانی بایستد و ۴۰ امتیاز المپیکی را به نام خود ثبت کند. 
میرهاشم در نخستین دیدار “روبن ناوا” از مکزیک را ۱۹ بر ۱۲ از پیش‌رو برداشت؛ سپس در مصاف با “جاویر پرز پولو” اسپانیایی در پایان راند دوم و با نتیجه ۲۱ بر یک برتری رسید. وی در ادامه با سروش احمدی دیگر نماینده کشورمان در این وزن مبارزه کرد و نتیجه را ۱۰ بر ۲ به نفع خود به پایان رساند. 
تکواندوکار وزن ۶۸- کیلوگرم در مرحله نیمه‌نهایی برابر “ادیوال پونتس” برزیلی با نتیجه ۱۰ بر ۴ پیروز شد و در فینال نیز “کریستین مک نیش” را در دیداری حساس با نتیجه ۳۶ بر ۲۰ شکست داد و دومین مدال طلای گرندپری سال ۲۰۱۹ را بر گردن آویخت. 
حسینی دراین رقابت توانست ۴۰امتیاز در راستای افزایش رده بندی المپیک در حساب خود داشته باشد. 
به امید تداوم پیروزیهای جوان ۲۱ساله کشورمان ، درروزها ،ماهها وسالهای بعدی درمسابقات مختلف داخلی ،بین المللی وجهانی وبه ویژه درالمپیک ۲۰۲۰ توکیوی ژاپن. 
محرم محمدیان – تبریز