حاجی میرزایی برای بررسی وضعیت نیروی انسانی مدارس به کمیسیون آموزش می‌رود
حاجی میرزایی برای بررسی وضعیت نیروی انسانی مدارس به کمیسیون آموزش می‌رود

حاجی میرزایی برای بررسی وضعیت نیروی انسانی مدارس به کمیسیون آموزش می‌رود عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش مجلس از حضور حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در نشست هفته آینده این کمیسیون با موضوع بررسی وضعیت نیروی انسانی در مدارس کشور خبر داد. علیرضا سلیمی عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی […]

حاجی میرزایی برای بررسی وضعیت نیروی انسانی مدارس به کمیسیون آموزش می‌رود

عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش مجلس از حضور حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در نشست هفته آینده این کمیسیون با موضوع بررسی وضعیت نیروی انسانی در مدارس کشور خبر داد.

علیرضا سلیمی عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، گفت: هم‌اکنون در آموزش و پرورش ۱۳۰ تا ۱۴۰ هزار نیرو برای کادر آموزشی کمبود وجود دارد ضمن اینکه متأسفانه این افراد در قالب‌های مختلف نیروهای رسمی، حق‌التدریس آزاد و شاغل و خرید خدمت و … در مدارس حضور دارند که توانسته وضعیت آشفته‌ای را ایجاد کند.

وی افزود: معلم خرید خدمت و حق‌التدریس انگیزه‌ای برای کار ندارد و آینده خود را تضیمن‌شده نمی‌داند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش مجلس تصریح کرد: دورنمایی برای جبران نیروی انسانی در آموزش و پرورش وجود ندارد این در حالی است که کمبود نیروی انسانی در وزارت آموزش و پرورش تا سال آینده به ۳۰۰ هزار نفر خواهد رسید که می‌تواند چالش جدی ایجاد کند.

سلیمی گفت: متأسفانه امروز در برخی از شهرها یک معلم فیزیک باید ریاضی ادبیات، شیمی، زیست و عربی درس دهد تا بتواند ساعات کار خود را پر کند. البته این از سر ناچاری است.

وی گفت: دانشگاه فرهنگیان قرار بود که توسعه پیدا کرده و در زمینه آموزش نیرو و جذب معلم به وزارت آموزش و پرورش اقداماتی انجام دهد. این موضوع محقق نشده و این دانشگاه هم توان آموزش و افزایش معلم را ندارد.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش مجلس گفت: ما قطعاً در آینده نزدیک با سونامی بازنشستگی در آموزش و پرورش مواجه خواهیم شد و متأسفانه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی به صورت قطره‌چگانی به این وزارت نیرو اضافه می‌کند.

وی گفت: قرار است در نشست هفته آینده کمیسیون آموزش مجلس با حضور حاجی میرزایی وزیر جدید آموزش و پرورش برنامه‌های عملیاتی این وزارتخانه برای افزایش نیروی انسانی در مدارس را فارغ از کارهای شعاری بررسی کنیم.

سلیمی در پایان گفت: قرار است در نشست یکشنبه هفته آینده حاجی‌میرزایی به این کمیسیون آمده و توضیحاتی درباره تبیین برنامه‌های سال تحصیلی جدید و تشریح وضعیت نیروی انسانی در مدارس ارائه دهد.

انتهای پیام/