آذربایجان شرقی در روز تاسوعا غرق در ماتم است
آذربایجان شرقی در روز تاسوعا غرق در ماتم است

تبریز- آذربایجان شرقی و شهر تبریز در روز تاسوعای حسینی غرق در ماتم و عزا است و مراسم های مختلف عزاداری در سراسر استان برگزار می شود. به گزارش خبرنگار مهر، مراسم عزاداری تاسوعای حسینی از صبح امروز دوشنبه همزمان با سراسر کشور در آذربایجان شرقی با حضور اقشار مختلف مردم و جوانان در شهرها […]

تبریز- آذربایجان شرقی و شهر تبریز در روز تاسوعای حسینی غرق در ماتم و عزا است و مراسم های مختلف عزاداری در سراسر استان برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، مراسم عزاداری تاسوعای حسینی از صبح امروز دوشنبه همزمان با سراسر کشور در آذربایجان شرقی با حضور اقشار مختلف مردم و جوانان در شهرها و روستاهای مختلف استان برگزار شد.

آذربایجان شرقی با داشتن افزون بر یک هزار و ۷۰۰ هیات مذهبی یکی از استان های مهم در عزاداری های مذهبی به شمار می رود که این تعداد هیات حسینی نشان دهنده عمق علاقمندی مردم این خطه به برگزاری آیین های مختلف دینی است.

تبریز و آذربایجان شرقی امروز همزمان با روز تاسوعای حسینی غرق در ماتم حضرت ابوالفضل العباس و امام حسین(ع) است و شور حسینی در خیابان های تبریز موج می زند.

شیفتگان خاندان اهل ‌بیت عصمت و طهارت با برگزاری آیین های عزاداری، بر مظلومیت سید و سالار شهیدان و یاران باوفایش به‌ ویژه حضرت ابالفضل العباس(ع) اشک ماتم ریخته و به سوگ نشسته‌اند.

همچنین امروز مراسم عزاداری تاسوعای حسینی با حضور پرشور مردم در بازار تبریز برگزار شد.