«تعزیه دریا» منتشر شد
«تعزیه دریا» منتشر شد

کتاب «تعزیه دریا؛ خاطرات حدیثه نوبخت، همسر شهید مدافع حرم سیدجواد اسدی» همزمان با ایام محرم توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شد. به گزارش خبرگزاری مهر، شهید «سیدجواد اسدی» دومین شهید از خانواده خودش است که با زبان نوحه سرایی و عمل جهادی در راه خدا، وارد صحنۀ نبرد با تکفیری ها شد و – […]

کتاب «تعزیه دریا؛ خاطرات حدیثه نوبخت، همسر شهید مدافع حرم سیدجواد اسدی» همزمان با ایام محرم توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، شهید «سیدجواد اسدی» دومین شهید از خانواده خودش است که با زبان نوحه سرایی و عمل جهادی در راه خدا، وارد صحنۀ نبرد با تکفیری ها شد و – طبق رؤیای صادقهای که مادر بزرگوارش دیده بود – در حماسۀ مقاومت خان طومان، شهادت را به آغوش کشید و پیکر مطهرش پس از حدود ۳۵ ماه به دامان خانواده بازگشت.

کتاب تعزیه دریا که دربرگرینده خاطرات حدیثه نوبخت، همسر شهید مدافع حرم سید جواد اسدی است به کوشش «مصیب معصومیان»،که خود از یادگاران ۸ سال دفاع مقدس و همچینین از رزمندگان مدافع حرم و برادر شهید نیز هست، به نگارش درآمده است.

پیش از این، از این رزمنده مدافع حرم و نویسنده توانا چندین جلد کتاب از شهدای مدافع حرم خان طومان همچون شهید رادمهر (کتاب شهید عزیز)، شهید سید رضا طاهر (کتاب طاهر خان طومان)، شهید محمد تقی سالخورده (کتاب هفت روز دیگر)، شهید حاج محمود شالیکار (کتاب خدا حافظ دنیا) و چندین جلد کتاب دیگر در این زمینه منتشر شده است.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:

دیروز مادرم گفت: شما ناهار بیایید خونۀ ما. خواهرم شب میاد!

گفتم: نه! جواد شاید زنگ بزنه خونه، موبایل آنتن نمیده!

یکهو مادرم زد زیر گریه…

تازه فهمیدم چه گفتم!

اصلاً حواسم نبود که جواد دیگر نیست. دیگر تلفن نمیزند. دیگر مأموریت نمیرود…

زندگی داستانی شهید مدافع حرم سید جواد اسدی به روایت همسر شهید به کوشش مصیب معصومیان در قطع رقعی و در ۱۲۲ صفحه توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شد.