افزایش ۳۴ درصدی آسفالت راه‌های روستایی کشور
افزایش ۳۴ درصدی آسفالت راه‌های روستایی کشور

معاون ساخت و نگهداری راه‌های فرعی و روستایی راهداری کشور از افزایش ۳۴ درصدی آسفالت راه‌های روستایی کشور در دولت سیزدهم خبر داد.

به گزارش نبض سخن، مقبلی در هشترود گفت: ضریب برخورداری کشور از راه روستایی از ۸۱/۷ درصد بود که امروز با تلاش شبانه روزی خدمتگزاران به ۸۴ درصد رسیده است.

مقبلی از افزایش ۳۴ درصدی آسفالت راه‌های روستایی کشور در دولت سیزدهم خبر داد و افزود: از ابتدای دولت سیزدهم هفت‌هزار و ۱۱۰ کیلومتر راه روستایی آسفالت و افزایش عملکرد ۳۴ درصدی نسبت به دولت پیشین رقم خورده است.

مقبلی گفت: هم‌اکنون ۲ هزار و ۵۰ پروژه روستایی به طول هشت‌هزار و ۹۹۵ کیلومتر در حال اجرا است که در هدف گذاری امسال ساخت، بهسازی و آسفالت سه‌هزار کیلومتر راه روستایی برنامه‌ریزی شده است.

وی گفت: برای امسال ۱۱۷ هزار کیلومتر در حوزه راه روستایی ایمن سازی، خط کشی، نصب علایم، آسفالت و روکش و برای ۳۸ هزار کیلومتر راه فرعی از منابع استانی تامین اعتبار خواهد شد.

شهسواری نماینده مردم هشترود و چاراویماق در مجلس شورای اسلامی هم ضریب برخورداری راه‌های روستایی در شهرستان‌های هشترود و چاراویماق را نسبت به کشوری و استانی خیلی پایین دانست و گفت: ضریب کشوری ۸۵ و استانی ۷۵ است ولی شهرستان هشترود ۶۶ و چاراویماق ۵۵ است.

وی خواستار ادامه عملیات جاده هشترود – دامناب شد و گفت: این جاده به جاده مرگ مشهور است و ناایمن بودن آن باعث بروز تصادف می‌شود.

شهسواری آسفالت راه روستایی آتش بیگ را خواستار شد.

علیزاده مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان آذربایجان شرقی گفت: ۲۲ کیلومتر راه روستایی هشترود آسفالت ریزی و راه‌های روستایی درین سو و کریم آباد با اختصاص قیر بازسازی خواهند شد.

قشلاقی فرماندار شهرستان هشترود هم فرسوده بودن ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین راهداری هشترود را معضل این اداره عنوان کرد و گفت: با توجه به برف گیر بودن برخی جاده‌ها علی الخصوص در منطقه سهند آباد باید ماشین آلات برف روبی مجهز در این محور مستقر شوند.

وی گفت:با توجه به شرایط پراکندگی روستا‌ها و کوهستانی بودن برخی راه‌ها نیاز به تجهیز ماشین آلات سنگین و برف خور در منطقه است.

وی در ادامه خواستار اعتبار لازم و کافی برای اورهال نمودن ماشین آلات اداره راهداری شد.