آیین هنر انقلاب اسلامی با معرفی چهره هنر سال در تبریز برگزار شد.

به گزارش نبض سخن، همزمان با هفته هنر انقلاب اسلامی و سالروز شهادت شهید اهل قلم سیدمرتضی آوینی، آیین هنر انقلاب اسلامی در پردیس فرهنگی سینمایی قدس تبریز برگزار شد.

سید محمدحسین بلاغی، رئیس حوزه هنری آذربایجان شرقی، در آئین هنر انقلاب اسلامی با اشاره به فعالیت مجتمع پردیس سینمایی قدس، گفت: اینجا اولین پردیس سینمایی تبریز است که سالهای ۹۳ و ۹۴ پروژه بازسازی آغاز و‌ سال ۹۷ افتتاح شد.

وی افزود: خوشحالیم که این تاریخ در سالهای اخیر با عنوان هفته هنر انقلاب نامگذاری شده و با همکاری دستگاه های دولتی و نهادهای مردمی جایگاه خود را پیدا کرده و موقعیتی برای تبیین و بازخوانی و شناخت و انتشار فرهنگ و بازخوانی انقلاب بوده، امسال هم بیش از ۱۰۰ برنامه متنوع داشتیم که ۳۰ برنامه در تبریز و ۷۰ برنامه در شهرستانها اجرا شد.

بلاغی تصریح کرد: مجموعه برنامه های از جمله زنگ آوینی و نمایش های خیابانی و نمایشگاه عکس و دومین کارگاه کاتبان قران کریم و اولین اکران نمایش مسجدی محرابیان و این بخشهای مردمی باعث شد این همایش پررنگ شود.

وی با اشاره به اینکه امروز چهره هنر فرهنگ انقلاب سال ۱۴۰۰ معرفی می‌شود، گفت: هر سال یک جمع کارشناسی برای معرفی و انتخاب افرادی که کارهای شاخص انقلابی عرضه می‌کنند تشکیل می‌شود، امسال هم با انتخاب این جمع بیش از ۳۰ نفر انتخاب شدند، که از این تعداد، پنج نفر به عنوان کاندیدای چهره هنر سال انقلاب انتخاب شدند و در پایان، شورای ۹ نفره متشکل از مسئولان فرهنگی استان و سه تن از هنرمندان شاخص، فرزاد نریمان زاده را به عنوان چهره سال هنر انقلاب انتخاب کردند.

بلاغی یادآور شد: در سالگرد شهید سردار سلیمانی، مجموعه پوسترهایی با مدیریت مرحوم استاد دلدوزی به همت حوزه هنری استان و با مشارکت اداره کل حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس و عموم هنرمندان استان با عنوان “قیام قاسم” تولید و منتشر و امروز رونمایی شد.

به گفته رئیس حوزه هنری آذربایجان شرقی، برنامه های هفته هنر انقلاب تا ۳۱ فروردین ادامه خواهد داشت.

در ادامه این مراسم، فرزاد نریمان زاده، گرافیست جوان تبریزی به عنوان چهره هنر سال انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی انتخاب و مورد تقدیر قرار گرفت.

این گرافیست جوان انقلابی با کار هنری به هنگام که همیشه در صحنه بوده و از کنار اتفاق ها و حوادث رد نشده است، بلکه واکنشی سریع و دقیق برای تمامی وقایع روز با تولید آثار ارزشمند در زمینه گرافیک داشته همچمون سالگرد شهادت سردار سلیمانی و شهید باکری  که روی جلد روزنامه های پرتیتراژ کشوری را مزین کرد، فاجعه سقوط هواݕیمای جنگنده، بحران آب بنا به سخنان مقام معظم رهبری و … به عنوان چهره هنر سال انتخاب شد.

این هنرمند انقلابی متولد ۱۳۶۷ تبریز و دانشجوی گرافیک که با پشتکار مثال زدنی در جشنواره های مختلف کشوری حائز مقام و رتبه شده است.